Proč dělám to, co dělám?

21/09/2020 | Jak pomáhám?, Klienti

Na začátku byla touho po poznání

V podstatě od začátku mého života mě žene jedna velmi silná touha. Vždycky jsem chtěla pochopit, o co tady v tom světě vlastně jde. 🙂

Mohu říct, že miluji život takový, jaký je. Není to žádná pubertální platonická láska, ani první velké zamilování s obrovskými růžovými brýlemi. Myslím, že mohu říct, že jsem zažila i pár velmi krušných chvil. Nicméně to na mé lásce k životu nic nezměnilo. Myslím, že vrcholem mé dosavadní životní cesty je schopnost respektovat život ve všech jeho podobách a to bez vnitřního odporu a nepříjemných emocí. A v podstatě s tím souvisí můj postoj k terapiím a odlišnostem jednotlivých klientů. Čím déle se zabývám terapiemi, tím hůře se mi vysvětluje, co vlastně dělám. Je to asi tím, že způsobem, kterým dělám terapie, zároveň také žiji, a tak mi přijde kostrbaté to nějak více a detailněji popisovat, ale tak přece…

Mojí největší vášní je objevovat skutečné příčiny

Jmenuji se Kateřina Kvapilová a už více jak 6 let intenzivně pracuji s klienty. Mojí velkou vášní a zároveň prací je společně s klientem objevovat příčiny jeho problémů, které často vyvěrají z dětství. Zjednodušeně řečeno právě v tomto období se programuje naše mysl. Je to velmi důležitý čas, který z velké části definuje, jakým způsobem budeme prožívat náš budoucí život. Já jsem schopná s klientem velmi rychle odhalit vzorce přijatých postojů a názorů, které člověku neslouží, a následně je naprogramovat tak, aby nám byly užitečné. Zároveň se také klient učí naplno prožívat své emoce a přijímat se takový, jaký je.

Učím klienty být skutečnými tvůrci svého života

Fantastické na této metodě je, že nás učí být tvůrcem svého vlastního života. Což se mi spojuje s tématem vlastní odpovědnosti za život. Často máme totiž odpovědnost spojenou s velkou tíhou a možná i se strachem ze selhání. Přitom z mého úhlu pohledu a praxe je přijetí odpovědnosti pouze naší vlastní osobní mocí tvořit, která je v podstatě velmi kreativní a zábavná. Do tohoto stavu se člověk ovšem dostane až tehdy, kdy je oproštěn od strachu z neúspěchu.

Díky metodě, kterou používám jsme s klientem schopni harmonizovat veškeré jeho vztahy. A protože jsme tvor sociální a máme tendenci se vztahovat v podstatě ke všemu, tak jsme schopni ovlivnit celou šíři našeho života.

Tato metoda dokáže ovlivnit vše, s čím jsme nespokojeni

Moje práce je velmi různorodá. V jeden den se mohu setkat s tématem čištění základních rodinných vztahů, přes zpracování různých traumat, fobií a psychosomatických nemocí, až k sezení se zapáleným podnikatelem, kterého omezuje obava z dalších možných kroků. Já osobně miluji fázi terapie, kdy se klient uvolňuje do různých možností své vlastní reality. Někdy to totiž funguje tak, že jsme z dětství nějakým způsobem zaškatulkováni ve svém myšlení. Je pro nás těžké myslet ve větším nebo ambiciózněji, protože jsme zkrátka na něco zvyklí a náš mozek nezná jiné varianty. Od toho jsem tu já, abych udělala prostor dalším možnostem, které může klient žít. A je skvělé, že on sám si dané možnosti ve stavu Alfa prožije, navnímá a ideálně nastaví tak, jak potřebuje.

Jak klienti vnímají čištění?

Lidé, kteří prochází čištěním, mluví o tom, že zažívají obrovskou svobodu, kdy nejsou znásilňováni a přepadáváni vlastními emocemi. Mají pocit, že tvoří svůj vlastní život. Jsou schopni daleko více respektovat jak sami sebe, tak i okolní svět a různorodost lidí. Zjišťují, že jsou schopni měnit vztahy a realitu okolo sebe tím, že mění sami sebe, a že to nemusí být žádná zdlouhavá a útrpná cesta.

Stává se, že z mých klientů se rodí moji přátelé, a tak mám kolem sebe spoustu úžasných lidí, kteří se baví životem, jsou úspěšní ve svých pracích, naplňují svá poslání a dokáží v harmonii, lásce a respektu vychovávat své děti.

A už jen samotné pozorování těchto procesů ve mně vzbuzuje obrovskou vděčnost, touhu a vášeň dělat to dál.